یکی از پر اهمیت ترین قسمت های انتخاب سیستم دوربین مداربسته انتخاب دستگاه ضبط DVR در این سیستم می باشد .

کیفیت نمایش تصویر را دوربین مشخص می نماید اما کیفیت ضبط را دستگاه های DVR  تعیین می کند که در مواردی این کیفیت پایین تر

از کیفیت دوربین می باشد که در این موارد یا باید DVR  بالاتری انتخاب کنیم و یا دوربین خود را با دوربین با رزولوشن پایین تر عوض کنیم و در غیر این صورت قسمتی از پول خود را هدر داده ایم .

در انتخاب دستگاه های DVR  باید بسیار دقت نمود چون قلب سیستم مداربسته ما این دستگاه می باشد و اختلاف کیفیت و کارایی دستگاه های DVR از متفرقه تا برند های خوب بسیار بسیار زیاد بوده و به هیچ وجه DVR متفرقه را انتخاب نمایید .

اطلاعات داده شده مختصری از عواملی هست که قبل خرید دوربین مداربسته هر کسی باید بداند . مشاوران شرکت ایمن آویژه همواره آمادگی راهنمایی همه عزیزان در خصوص انتخاب صحیح سیستم مداربسته را دارند و با توجه به این که این شرکت دارای شبکه نمایندگی وسیع در سرتاسر ایران می باشد .

ذخیره سازی دیجیتالی

در گذشته بیشتر سیستم‌های نظارتی تنها می‌توانستند بر روی نوار کاست VHS ضبط کنند. ضبط کردن بر روی نوار دارای چندین عیب بود. برای مثال، نوارها حجیم بوده و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. علاوه بر این، تلاش برای جستجوی فیلم ضبط شده بر روی یک نوار آنالوگ می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. با استفاده از دستگاه‌های دی وی آر فیلم از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل می‌شود و بنابراین می‌توان حجم ویدئوی قابل ملاحظه‌ای را بدون در هم ریختگی ذخیره کرده و جستجو در میان فیلم‌های آرشیوی نیز بسیار سریع‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

فشرده سازی ویدئو

برای بیشترین بهره‌وری از ظرفیت ذخیره، دی وی آرها دارای چند تکنولوژی مختلف فشرده سازی هستند. فرمت‌های متداول فشرده سازی شامل JPEG، MPEG-4 و H.264 هستند. با فشرده سازی ویدئو، اندازه‌ی فایل‌ها بدون اختلال در کیفیت تصویر تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند.

مزایا

ضبط کننده دی وی آر یک روش عالی برای تبدیل دوربین مدار بسته آنالوگ به سیستم نظارت دیجیتالی است. این یک گزینه‌ی ارزان است که دارای چندین مزیت برای افرادی است که دارای دوربین‌های آنالوگ هستند یا آمادگی استفاده از سیستم‌های نظارتی تحت شبکه را ندارد.

گروه فنی ایمن آویژه در ادامه توجه شما را به این نکات جلب می کند

این فناوری به شما این امکان را می دهد تا بر روی تصویر دریافتی ، خطی مشخص کنید و در زمانی که سوژه نزدیک به این خط شود آژیر خطر به صدا در آید از این تکنولوژی می توان در حفاظت پیرامونی یک کارخانه و یا زندانها و… استفاده کرد.

تبدیل کننده‌ها و سرورهای ویدئویی

یک تبدیل کننده ویدئویی (که سرور نیز شناخته می‌شود) سیگنال‌های ویدئویی آنالوگ را دیجیتالی می‌کند بطوری که بتوانند بطور مستقیم بر روی یک شبکه IP ارسال شوند. این کار به کاربر اجازه می‌دهد تا تصاویر ویدئویی زنده را با استفاده از یک مرورگر اینترنتی استاندارد یا نرم‌افزار مدیریت ویدئو بر روی هر کامپیوتر محلی یا از راه دور با دسترسی به شبکه مشاهده کند. از همه بهتر اینکه فیلم‌های دیجیتالی شده از دوربین‌های آنالوگ بر روی همان شبکه IP قرار دارند که دوربین‌های تحت شبکه جدید به آن اضافه می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید فیلم‌های تمام دوربین‌ها را به یک شکل ببینید.

تکنولوژی تشخیص چهره  ابتدا چهره افراد را اسکن کرده سپس آن را ضبط و ذخیره می نماید..همچنین می توانید جست وجو در سیستم را از طریق چهره انجام دهید.این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا چهره های افرادی را که ورود یا خروج داشته اند در اختیار داشته باشید.

تفاوت بین ان وی آر (NVR) و دی وی آر (DVR)

تفاوت بین ان وی آر (NVR) و دی وی آر (DVR) می‌تواند گیج کننده باشد. یک ضبط کننده ویدئویی شبکه (NVR) تصاویر دوربین‌های تحت شبکه را که از طریق یک کابل شبکه انتقال یافته‌اند ضبط می‌کند. این دوربین‌ها با استفاده از یک سوئیچ شبکه یا روتر به یک ان وی آر متصل می‌شوند و در برخی موارد مستقیماً به خود ضبط کننده متصل می‌شوند. اساساً دستگاه‌های ان وی آر تصاویر دوربین‌های تحت شبکه را ضبط می‌کنند. دی وی آرها مشابه دوربین‌های آنالوگ یا مبتنی بر کابل کواکسیال هستند. تصاویر دوربین‌های جدیدتر HD-SDI یا HD-CVI نیز از طریق کابل کواکسیال ارسال می‌شوند و از دی وی آرها نیز برای ضبط استفاده می‌کنند. بنابراین بطور مختصر یک دی وی آر تصاویر دوربین‌هایی را ضبط می‌کند که از طریق یک کابل کواکسیال متصل می‌شوند. در واقع هر دو دستگاه تصاویر دوربین‌ها را ضبط می‌کنند و گزینه‌های مشابهی را ارائه می‌کنند اما از روش‌های انتقال متفاوتی بهره می‌برند.

یکی از تکنولوژی های دوربین های  مداربسته  نسل جدید، left object می باشد. در این عملکرد اشیائی را که در یک ناحیه از پیش تعریف شده حذف و یا اضافه شوند را تشخیص داده و آلارم می دهد، از این تکنولوژی می توان در ساختمان های اداری ،مسکونی و همچنین فروشگاه ها استفاده کرد.

اطلاعات داده شده مختصری از عواملی هست که قبل خرید دوربین مداربسته هر کسی باید بداند . مشاوران شرکت ایمن آویژه همواره آمادگی راهنمایی همه عزیزان در خصوص انتخاب صحیح سیستم مداربسته را دارند و با توجه به این که این شرکت دارای شبکه نمایندگی وسیع در سرتاسر ایران می باشد .
لذا عزیزانی که نیاز به مشاوره در خصوص دوربین مداربسته در هر شهری را دارند می توانند توسط کارشناسان شرکت ایمن آویژه به نمایندگی های مستقر در استان و شهرستان خود معرفی شده و از خدمات مشاوره ای رایگان شرکت بهره مند شوید